Tailandas. Kainos ir lankytini objektai

Lapkričio 20d. – Gruodžio 11d. keliavome į Tailandą. Trumpai aprašysiu maršrutą, kainas ir ką pavyko pamatyti. Keliavome 6-siese. Manau kažkam pravers planuojantis kelionę.

Taigi lapkričio 20d. skrydis Vilnius – Oslas, vakare Oslas – Krabi. Bilietai po 19,99€ į Oslą ir tiek pat atgal, ėmėme didesnes kuprines, be bagažo kaina – 9,99€ į vieną pusę. Skrydis Oslas – Krabi ir atgal 414€ (Norwegian airlines). Pirkta likus mėnesiui iki skrydžio (likus 2 mėn. iki skrydžio kaina buvo 307€). Skrydis neprailgo, ypač radus įdomių dokumentinių filmų lėktuve. Krabi mieste 1 nakvynė, 5€ už naktį vienam 6 vietų hostelio kambaryje, kuris buvo gana normalus. Sekantį rytą laukė ilga kelionė į Koh Phangan, bilietai užsakyti per https://12go.asia/en kaina vienam 650 batų. Kelionė autobusu ir keltu, apie 6 val. Koh Phangan nakvynė nameliuose paplūdymyje, 12€ už naktį, 3 vietis namelis. Verta paminėti, kad šioje saloje vyksta Full Moon Party, žinoma sudalivavome. Rekomenduoju sudalivauti, vyksta kas mėnesį. Kita kelionė – Koh Tao, persikėlėme gal už 300 batų, plaukėme apie 1 val. Koh Tao praleidome 3 naktis, užsisakėme namelį ant kalno, džiunglėse, namelis 6 vietų, 2 aukštų. Paplūdimys už 300 metrų, nakvynės kaina – apie 9,5€/asmeniui. Vonioje visas dienas gyveno nemažas driežas 🙂 Nuomavomės motorolerius, pavyko nusiderėti už 150 batų dienai. Sala kalnuota, geriausia važinėti po vieną. Išmaišėme beveik visą salą, buvome nacionaliniame parke, ten graži panorama, buvo jų ir daugiau kitose salos vietose. Atradome keletą gražių paplūdimių, vaizdai nuostabūs. Į Koh Samui kelionė keltu apie 400 batų. Patarimas: keliones pirkite iš gatvės ir bent dieną prieš, netempkit iki vakaro 🙂 Perkant internetu nenusiderėsite 🙂 Su viešbučiais taip nedarėme, manau, kad atimtų per daug jėgų, o ir internetu (Booking bei airbnb) kainos labai geros. Koh Samui už motorolerio nuomą – 200 batų, o eismas gerokai didesnis už Koh Tao. Lankytinos vietos: Budos šventykla (os), 2 kriokliai (18 ir 80 metrų), iki aukštesniojo teko gerokai pasistengti ir kopti džiunglėmis įsikibus į virves, bet vaizdai pilnai viską atpirko. Buvome žvejų kaimelyje (asmeniškai nieko gero, kainos gerokai didesnės), taip pat buvome “senelis ir močiutė” paplūdimyje. Gyvenome 6 vietų kambaryje, 5€ už naktį ir net su balkonu 🙂 Hostelius ėmėme, nes jie pigūs, o mes grįždavome tik vakare, pernakvoti, todėl didelių patogumų nereikėjo. Artimiausias paplūdimys už 15 min. pėsčiomis.

Sekanti kelionė į Koh Lantra, teko keliauti visą dieną, nes atstumas didelis (kaina 1050 batų vienam). Keltu ir mikriuku. Mikriuke, jau esant kelte ir keliantis į Koh Lantra vairuotojas paklaus visų kokiuose viešbučiuose gyvensite ir siūlys nuvežti, siūlau būti paskutiniams, tuomet sutiks ir su maža kaina, nes bus vistiek plius/minus pakeliui 🙂 Koh Lantra rami sala, mažiau vakarėlių, nors sakyčiau buvo užtektinai. Motorolerių kaina apie 200 – 220 batų, apvažiavom didžiąją dalį salos, Mu Koh Lanta nacionalis parkas(verta aplankyti), kriokliai, Old Town. Po 3 dienų persikėlėme į Koh Phi Phi, ten gyvenome hostelyje, už 10€ nakčiai. Hostelis neblogas, su bendru baseinu, paplūdimyje, berods 3 kartus per savaitę nuo pietų rengdavo Pool Party, o vakare veiksmas persikeldavo į paplūdimius. Čia mačiau įspūdingiausius ugnies šou (Slinky baras), žinoma apiplaukėme gretimas salas (apie 5 val. ekskursija), daug sustojimų, 3 paviršiniai nardymai, maudynės, nuostabios įlankos ir paplūdimiai. Kaina 600 batų už žmogų, valtyje buvom tik mes 6. Vieną vakarą ėjome pažiūrėti švytinčio planktono, tačiau vietoje, kurią radau google, nesimatė nieko, gaila, kad anksčiau neaptikome informacijos apie tai. Labai gražus view point’as, nuo uosto po dešine (reiktų užlipti iki view point 2). Naktinis gyvenimas saloje nurimsta tik ryte ir nėra kelių, tik siauros gatvelės vaikščiojimui. Vieną vakarą užsukome į barą, kuriame vyksta Muay Thai kovos, nesitikėjau, kad bus taip įdomu pažiūrėti, nors kilo įtarimas, kad kovotojai stengiasi padaryti šou su įspūdingais nokdaunais. Paskutinė sala – Phuket. Kadangi tarptautinių teisių neturėjome ir avarijos atveju draudimas nieko nedengtų, motorolerių imti nedrįsome, o ir buvome pavargę, norėjosi labiau poilsio. Hostelis Phuket city, 9.8 airbnb įvertinimas, ir tikrai – puikus, tik 10€ naktis. Beje maistas, alkoholis ir seksas hostelyje draudžiamas, nepamenu tik kokia bauda už taisyklių pažeidimą 🙂 Važiavome į Patong beach su autobusu, jei gerai pamenu, 30 batų į vieną pusę. Buvome 2 naktis, todėl nelabai ko spėjome aplankyti, tiesa kai kas spėjo pasidaryti tatuiruotę 😀 Apžiūrėti salą reikės čia sugrįžti, tik ne į Patonga, nes ten didelis turgus su super įkyriais vietiniais. Paskutines 5 dienas praleidome Ao Nang, gyvenome nebe hostelyje, o viešbutyje su baseinu 😀 Už motorolerius mokėjome 220 batų dienai, buvome Tigro šventykloje, Khao Ngon Nak parke, čia kopėme į kalną, view point’ai, kaip visada, įspūdingi. Nuo Ao Nang paplūdimio, barų ir naktinių turgų buvome apsistoję apie 3 km. atstumu, taigi ir kainos ten buvo mažesnės.

Vidutinės kainos (ne turistinėse vietose: kaina būna iki 5x mažesnė): 1 patiekalas – 40 – 200 batų. Pas vietinius už 40 batų be pagrindinio patiekalo dar dažnai pavaišindavo ir sultiniu bei vandeniu su ledukais. 5 km kelionė su taxi arba pikapu – 50 – 150 batų. Alus (Chang) – berods 57 batai pigiausiai parduotuvėje, o bare nuo 70 batų iki 100 batų. Kokteiliai nuo 100 batų, viskis parduotuvėje nuo 256 batų (0,7l.), atšaldyti kokosai nuo 30 iki 100 batų, tradicinis masažas nuo 200 batų už 1 val. Skalbimas nuo 30 – 70 batų už 1kg. Ekskursijos ir pervežimai/perkėlimai labai įvairiai, bet daugiau 1050 nemokėjome, svarbu visur derėtis (na nebent išskyrus parduotuves – prekybos centrus ). Lauktuvėms rekomenduoju parvežti arbatų, prieskonių, šilko, kokosų aliejaus…ir dar ko sugalvosit, pasirinkimo daug. Drabužių tik daug nesivežkite, aš skrisdamas su kuprine vistiek panaudojau max 1/2 rūbų. Ten galima labai pigiai nusipirkti tiek rūbų, tiek tinkamos avalynės, o skalbimas ant kiekvieno kampo. Patogios/netrinančios šlepetės must have dalykas. Jokių drabužių ilgomis rankovėmis neprireikė, tiesa merginoms jų reikėjo norint patekti į šventyklas. Būtinai apsilankykite naktiniame turguje, labai skanus maistas, tikriausiai E621 padeda 😀 Keliones – ekskursijas patariu planuoti nuo ryto, nes temsta anksti. Ironiška, bet beveik visas atostogas kėliausi tik šiek tiek vėliau negu reikia į darbą 😀 Mezym ir dezinfekciniai purškalai labai reikalingi ir geriau nesusižeisti, gyja labai sunkiai. Na ir pabaigai, jau legenda tapęs klausimas apie orus.. 🙂 Kad ir orų prognozės numato lietų savaitei į priekį, dažnai jis būna labai lokalus bei trumpalaikis. Per 20 dienų 1 kartą lijo kokias 2-3 val. ir kokius 5-7 kartus po 15 – 45 min. Nebijokite lietaus, patikėkite, bus karšta, o ypač jei užsiimsite kažkokia, bent minimalia fizine veikla, trumpas gaivinantis lietus bus laukiamas kaip paveluoti pusryčiai kai jau 15.00 val. 🙂 Tikrai nesurašiau visų aplankytų vietų, taigi jei turėsite konkrečių klausimų, kol atsiminimai dar šviežūs, klauskite apie konkrečią salą. Sėkmės keliaujant 😉

Pasidalino: Gintautas K.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *