Suunto Spartan Trainer Wrist HR atsiliepimai

Praėjo geri metai kai naudoju SUUNTO laikrodį ir manau, kad galiu pasidalinti keliomis įžvalgomis. Pirmiausiai tai laikrodžio ieškojau dėl trijų sporto šakų: važiavimas dviračiu, plaukimas baseine ir slidinėjimas. Ir aišku norėjau, jog širdies daviklis būtų integruotas pačiame laikrodyje…

SUUNTO laikrodis pristatomas, kaip palaikantis virš 80 sporto šakų. Bet ar iš tiesų jis taip gerai veikia?  Mano patirtis nebuvo pati geriausia. Praėjus mėnesiui nuo to kai įsigijau, laikrodis pradėjo persikraudinėti tuo metu, kai bando pasigauti širdies ritmą. Persikraudavo tik vieną kartą ir poto jau veikdavo gerai. Tačiau norėtūs, jog už tokius pinigus veiktų kaip priderama. Nunešiau į garantinį, išsiuntė taisyti į suomiją berods. Po trijų savaičių paskambino ir pasakė, kad galiu atsiimti. Atvykus paaiškino, kad nieko blogo nerado, tačiau perrašė programinę įrangą. Tfu, tfu, tfu – nuo to laiko nebepersikrovė. Taip pat pastebėjau daugiau niuansų ir juos peržvelgsiu atskirai pagal sporto šaką.

Plaukimas. Baseine plaukimo atstumą skaičiuoja pakankamai neblogai. 1 km atkarpoje suklysta 25-50 metrų. Bet čia gali būti kaltas ir mano plaukimo stilius. Plaukiant galima matyti įveiktą atstumą, širdies ritmą ir pns.

Minimas dviračiu. Su dviračiu mindavau į darbą. Atstumas 11 km. Po poros mėnesių, kai pradėjau atidžiau analizuoti duomenis, pastebėjau, kad atstumas varijuoja tarp 10 ir 12 km, visada važiuojant tuo pačiu keliu. Tai paklaida gaunasi apie 10%. Kalbant apie nustatymus, GPS signalas uždėtas pats geriausias. Taip pat pastebėjau, kad aukštingumą pasigauna ne teisingai. Viena kartą ties namais rodo 30m, kitą kartą 70m. Šis laikrodis neturi integruoto alimetro, kur reikia kalibruoti, aukštis nustatomas tik pagal GPS koordinates.

Slidinėjimas. Slidinėjimo duomenis analizavau mažiausiai, tačiau pastebėjau šokių tokių niuansų. T.y čiuožimo pabaigą jis pasigauna tik tuomet kai pradedi kilti. O jeigu prie keltuvo yra eilė, visas tas laukiamas laikas būna priskaičiuojamas prie čiuožimo laiko – kas iškraipo rezultatus.

Žygiavimas. Vaikščiodamas pastebėjau, jog jeigu prisėdi kurnors pailsėti ilgėliau SUUNTO vistiek sugeba pridėti atstumo. Pvz ilsintis valandą jis man pridėjo papildomai 1.5km. Ko tikrai neturėtų būti.

Dar vienas netikslumas. Tai miego kokybė. Nežinau kodėl laikrodis skaičiuoja miego kokybę, jai jis būna paliktas ant lentynos? Juk turi integruotą pulso daviklį ir turėtų žinoti ar jis ant rankos ar ne. Su laikrodžiu dažniausiai nemiegu, bet jis man vistiek kiekvieną dieną rodo, kiek laiko miegojau.

Taigi po visų šių netikslumų nunešiau SUUNTO antrą kartą į garantinį. Šį kartą paprašęs gavau pakaitinį laikrodį, kad nereiktų 3 savaites be nieko vaikščiot. Po garantinio dar negaliu daug komentuoti, nes atėjo žiemą ir jo tinkamai neišbandžiau. Tačiau miego kokybę jis man ir toliau skaičiuoja gulėdamas ant lentynos. Bent jau šita bėda nėra išspręsta.

Parašyk komentaruose, kaip tau sekasi su tokiu laikrodžiu. Ar bandei detaliau analizuoti duomenis? Gal čia man tik vienas papuolė toks keistas laikrodis?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *