Pamatai

Jau kelis metus galvojau apie plokštuminius pamatus. Tiek dėl gerų šiluminių savybių, tiek dėl gana paprasto montavimo. Tačiau taip jau gavos, kad mūsų sklypas nėra dėkingas plokštuminiams pamatams. Kadangi jis visas eina nuožulniai žemyn. Todėl norint įsirengti plokštuminius pamatus būtų reikėję privežti žvyro ne tik po namu, bet ir suformuoti stabilų gruntą aplink namą, o tai iškeltu statybos kaštus. Pabijojau į tai veltis ir likau prie tradicinių – polinių pamatų.

Architektas arba tiksliau konstruktorius, paskaičiavo, jog poliai bus 30cm skersmens ir 3 metrų ilgio (skaičiuojant nuo namo nulio)…..

…….čia dar reiks papildyti…..

Pamatų pats nebetonavau. Samdžiau vykdytoją, kuris su savo komanda padarė. Po rostverku buvo paklota 10 cm storio XPS polistirolas. Rostverką iš vidaus apsišiltinau pats, irgi XPS 10 cm storio polistirolu. Polistirolą ėmiau iš FinFoam gamyklos, o klijavau “Penosil Premium EPS & XPS SpeedFix” klijais.

Tuomet paklojau vamzdį elektros įvadui, židinio oro paėmimui iš lauko ir dar vieną papildomą padėjau iš lauko į katilinę, jei kąnors prireiktų prasivesti ateityje. Tuomet buvo supiltas smėlis ir paliktas žiemoti. Kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžiai klosis vėliau, kai bus sutrombuotas smėlis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *