Grunto paieškos. Architektas ir popierizmas

Grunto paieškos

Taigi atėjus pavasariui ir pradėjus detaliau analizuoti sklypą, pasirodė, kad grunto sklypo pakėlimui reikės gerokai daugiau negu mes įsivaizdavome. Tačiau, kadangi niekur neskubėjome, tai įdėjau skelbimą, jog priimu gruntą sklypo pakėlimui. Susidomėjusių buvo nemažai, bet tokiomis bangomis. Vieną savaitę daug norinčių atvežti, kitą savaitę nei vieno norinčio atvežti. Orientacinė kaina apie ~20eur už mašiną. Tačiau buvo kas atvežė ir nemokamai, už 5, 10, 15eur. Tiesa pirmiausiai užsivežiau gryno molio už 20eur, o poto gavau pasiūlymų visai neblogo priesmelio ir žemės po 15eur. Tai truputėli gailėjausi, kad tiek molio atsivežiau.

PATARIMAS: Jeigu su statymobis neskubate, įdėkite skelbimą ir laukite. Turėtumėt gauti tikrai neblogų pasiūlymų. Tai bus arba labai gera kaina, arba labai neblogas gruntas.

Per pavasarį atvežė kokį 60 mašinų. Poto samdžiau vikšrinį buldozerį. Norėjau būtent vikšrinio, kad geriau suspaustų gruntą. O ir taip greičiausiai, kad račiokui būtų buvę perdaug darbo, nes beveik visas sklypas buvo užpiltas žemių kalvelėmis. O vikšrinis per 3 valandas man išstumdė ir išlygino visą sklypą. Tiesa, žemių dar reikės, bet vešiuos vėliau, po pamatų iškasimo. Už buldozerį mokėjau 40eur/h + 50eur atvežimas + PVM.

Architektas

Apie architektą daug papasakoti negaliu nes dar neturime statybos leidimo. Susiradome per pažįstamus. Mes jau turėjome namo viziją ir išplanavimą. Todėl architektas buvo daugiau reikalingas techninei daliai, bei leidimo gavimui.

Popierizmas

Popierizmas tikriausiai suėdė didžiausią laiko dalį. Kad gauti namo statybos leidimą reikėjo gauti šiuos dokumentus:

  • Topo nuotraukos
  • Detalaus sklypo/rajono plano
  • Kelių kopijų iš kadastrinės bylos ir turto registrų centro
  • Dujų techninių sąlygų
  • Elektros techninių sąlygu
  • Vandens techninių sąlygų
  • Sutikimo tiesti inžinerinius tinklus (nes gatvės savininkas privatus asmuo)
  • Sutikimo prisijungti prie vandentiekio/kanalizacijos (nes komunikacijų savininkas privatus asmuo)

Elektros ir dujų technines sąlygas išdavė per keleta dienų. O iš kauno vandenų reikia laukti iki mėnesio (ir visiškai nesvarbu, kad sklypų kvartale yra vietinės komunikacijos) visitek reikai gauti sąlygas iš kauno vandenų.

Kolkas tiek žinių. Vėliau papildysiu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *