Architektas ir statybos leidimas

Turbūt daugelis besistatančių žino, jog su statybomis greitai nebūna. Nors turėjome namo vidaus išplanavimą bei žinojome, kaip turi atrodyti išorė, visas procesas užtruko 4 ar 5 mėnesius. Kaip minėjau praeitame poste, mėnesį laiko reikėjo laukti atsakymo iš kauno vandenų. Poto nutiko šioks toks kuriozas su topo nuotrauka. Teoriškai topo nuotrauka galioja 3 metus. Tačiau, jeigu netoli jūsų sklypo atsiras naujos komunikacijos, senoji topo nuotrauka nebegalios. Ir visai nesvarbu, kad ji daryta prieš mėnesį laiko. Taip nutiko ir mums. Infostatyba atmetė prašymą dėl topo nuotraukos kurioje nebuvo naujų komunikacijų, todėl teko pernaujo ją suderint.

Jau faktiškai buvome palaidoję viltį, kad 2019-aisiais pavyks išsilieti pamatus. Bet kol neturėjome statybos leidimo, nesnaudėme ir ieškojome meistrų pamatams, bei kitiems etapams.

Na ir gūdų lapkričio mėnesį po keletos atmetimų gavome taip išsvajotą statybos leidimą.

Tačiau statyti dar negalima. Prieš tai infostatyboje reikia pranešti apie statybų pradžią. O tam reikalingi du dalykai:

  1. Privalomuoju statybu draudimu. Apskambinus draudimo kompanijas, draudimo kaina 2 metams svyravo tarp 170 ir 270eur. Taigi patarimas: nepatingėkite ir apskambinkite visas kompanijas. Jos atsiųs nuobodžias ir ilgas anketas, bet jas užpildžius pasiūlymą atsiunčia greitai. Dar vienas niuansas, kad reikia draustis visam statybų laikotarpui. Pvz draustis 3 metams bus pigiau, nei draustis 2 metams ir poto vėl dasipirkti 1 metų draudimą. (draudimas nėra privalomas nurodant statybų pradžią. Tačiau, kad ir vėliau įsigijus draudimą jo pradžia turi sutapti su statybų pradžia)
  2. Reikalingas statybų vadovas. Jeigu namą statys įmonė, tai jums bus visiškai nesvarbu. Jeigu samdysitės darbų vykdytoją, tuomet jis (jeigu turi atestatą), ar kažkas iš jo rekomenduotų kolegų galės būti pasamdyti, kaip statybų vadovai. Arba jeigu statote ūkio būdu, tai paieškojus internete galima rasti teorinių vadovų, kurie už sutartą atlygį pasirašys ir pateiks dokumentus reikalingus pranešti apie statybų pradžią. Teorinių vadovų įkainiai svyruoja tarp 50 ir 200 eur.

Kolkas viskas. Gal dar ką prisiminsiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *